KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15039124
nr 1503 9124
Arthur William Best
(1859-1935), USA
Oljemålning, "Spring California" Landskap med kor. Signerad, daterad -07. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Kondition: smärre färgbortall, krackelyrer, ramarna med äldre maskhål
Arthur William Best, amerikansk konstnär född 1859, död 1935.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 november 2022
kl 21:00:34
350 kr
400 kr
500 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Arthur William Best
Läs mer om Arthur William Best